برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

دید اقتصادی | یادگرفتن مفاهیم اقتصاد، هیچ وقت به این راحتی نبوده است!

یادگرفتن مفاهیم اقتصادی واقعا کار ساده ای نیست (حداقل برای منی که هزار بار پاس کردم و فقط میشه گفت پاس کردم!) ارتباط دادن کلی متغیر و بازیگر، از دولت و بنگاه و … بگیر تا مفهوم تورم و پایه پول و …

اما…

کتاب دید اقتصادی یه فرق اساسی با بقیه کتابا داره! اونم اینه که شما در اصل دارین یه داستان میخونین و وسطای این داستان دونه دونه مفاهیم اقتصادی رو یاد میگیرین و با جلو رفتن داستان بهشون مسلط میشین. مثلا حتما دیدین هر استادی میخاد اقتصاد درس بده ذارتی میگه یه تقاضا داریم یه عرضه داریم و بعدم دوتا نمودار رسم میکنه و یهو نمیفهمی چی شد اصن که بانک و وام و این چیزا شکل گرفت تو اقتصاد! اما تو این کتاب قدم به قدم آجرای اقتصادو واستون جلوی خودتون میسازه که دیگه کامل شیرفهم بشین چی شد که اصن مفهومی مث سرمایه گذاری و وام و تقاضا شکل گرفت از پایه!

اگه با این کتاب همراه بشین خیلی خوب بهتون میگه که اقتصاد چطوری به وجود میاد، کار میکنه، رشد میکنه و در نهایت منفجر میشه! حالا وقتی قدم به قدم با همه چی اوکی شدین قدرت تحلیلتونم زیاد میشه چون چراهای مهم اقتصادو دیگه میدونین چیه داستانش!

این کتاب خیلی خوب بهتون میگه که اصالت اقتصاد روی چه پایه هایی استوار شده، پایه هایی مثل سرمایه گذاری، پس انداز، بهره وری، صرفه جویی و … و چطور همین پایه ها با بزرگ شدن اقتصاد فقط قیافشون عوض میشه ولی باز نقش اصلی رو در چرخش اقتصاد ایفا میکنن.

و البته با همین فضای داستانی چهارستون خیلی از نظریه های پرکاربرد اقتصادی مثل نظریه های کینز و … شدیدا به لرزه میفته!

پس اگر میخاین یه دور درست و حسابی در مورد مفاهیم اقتصادی که تا حالا توی دانشگاه صد بار واحداشو پاس کردیم اما باز هیچی ازش نفهمیدیم سر در بیارین بهتره که هر چه زودتر این کتابو به لیست کتاب هایی که باید بخونین اضافه کنین!

از آریانا هم باید تشکر کنیم که این کتابو ترجمه و چاپ کرده! من تبلیغات چیه آریانا نیستما! ولی این کتاب خیلی بهم کمک کرد عین بچه عادم بفهمم حرف حساب اقتصاد چیه واقعا و اونقدرم که از دور به نظر میاد حال به هم زن و مسخره نیست اقتصاد!

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE